ST730M33R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
ST730M33R
JLCPCB Part #
C2846046
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V@(300mA) 28V 3.3V 300mA 5uA 70uVrms 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS