SMBJ33CA-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ33CA-TR
JLCPCB Part #
C78773
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.8A 1uA 33V 36.7V 53.3V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS