SMBJ33A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ33A-TR
JLCPCB Part #
C133662
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.08A@8/20us 200nA 33V 38.6V 4kW@8/20us 69.7V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS