SMBJ28CA-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ28CA-TR
JLCPCB Part #
C133664
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 32.7V 4kW@8/20us 59V 68A@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS