SMBJ18A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ18A-TR
JLCPCB Part #
C2965323
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 20V 21.5A 29.2V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS