SMBJ16A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ16A-TR
JLCPCB Part #
C133672
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 1uA 34.4A@8/20us 34.4V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS