SMB6F24A
MFR.Part #
SMB6F24A
JLCPCB Part #
C1978071
Description
-55℃~+175℃ 14.9A@10/1000us 200nA 24V 28.1V 38.9V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS