SMB15F58A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB15F58A
JLCPCB Part #
C3707667
Package
SMB-Flat(DO-221-AA)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 121V 1uA 58V 64.6V 83A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB-Flat(DO-221-AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS