SMB15F18A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB15F18A
JLCPCB Part #
C3710889
Package
SMB-Flat(DO-221-AA)
Description
1.5kW 18V 20V 254A@8/20us 39.3V TVS SMB-Flat(DO-221-AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS