SMAJ20A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMAJ20A-TR
JLCPCB Part #
C1973455
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 2.3kW@8/20us 200nA 20V 23.4V 42.8V 54A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS