SMAJ188CA-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMAJ188CA-TR
JLCPCB Part #
C1973444
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 188V 1uA 2.3kW@8/20us 220V 388V 6A@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS