SMA6J10A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6J10A-TR
JLCPCB Part #
C1975275
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+175℃ 10V 11.7V 184A@8/20us 1uA 21.7V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS