SMA6F48AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F48AY
JLCPCB Part #
C3706337
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 100V 1uA 40A@8/20us 48V 53.2V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS