SMA6F28AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F28AY
JLCPCB Part #
C1974931
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 200nA 28V 32.7V 4kW@8/20us 59V 68A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS