SMA6F20A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F20A
JLCPCB Part #
C1975964
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 19.4A 200nA 20V 22.2V 32.4V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS