SMA6F16AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F16AY
JLCPCB Part #
C2970590
Package
DO-221AC
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.9V 200nA 23.1A 26V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS