SMA6F100AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F100AY
JLCPCB Part #
C1976865
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 100V 117V 19A@8/20us 200nA 212V 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS