SM6T42AY
MFR.Part #
SM6T42AY
JLCPCB Part #
C1976512
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 200nA 40V 42V 4kW@8/20us 52A@8/20us 76V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS