SM6T27AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SM6T27AY
JLCPCB Part #
C1975698
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 200nA 27V 28.4V 48.3A@8/20us 48.3V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS