SM15T36AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SM15T36AY
JLCPCB Part #
C1975694
Package
SMC
Description
-40℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us、10kW@8/20us 156A@8/20us 200nA 30.8V 36V 64.3V TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS