RBO40-40G
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
RBO40-40G
JLCPCB Part #
C1665845
Package
D2PAK
Description
-40℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 100uA 20A、37.5A@10/1000us 20V 32V 3nF、8nF 40V Bidirectional TVS D2PAK ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS