P6KE33CA
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
P6KE33CA
JLCPCB Part #
C133724
Package
DO-15
Description
1nF 28V 33V 500nA 59V 600W@10/1000us 68A@8/20us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-15 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS