LF33ABDT-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LF33ABDT-TR
JLCPCB Part #
C155553
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 3.3V 350mV@(200mA) 500mA 500uA 50uVrms 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS