LE33CZ-AP
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LE33CZ-AP
JLCPCB Part #
C2970529
Package
TO-92-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 18V 1mA 3.3V 500mV@(100mA) 50uV 60dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS