LDK220C27R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LDK220C27R
JLCPCB Part #
C3744636
Package
SOT-323-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uA 13.2V 2.7V 200mA 20uVrms 350mV@(200mA) 55dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-323-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS