LDK120C15R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LDK120C15R
JLCPCB Part #
C157433
Package
SOT-323-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 100mV@(100mA) 100uA 200mA 5.5V 51uVrms 55dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-323-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS