LD2981ABM33TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LD2981ABM33TR
JLCPCB Part #
C411397
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃ 1 100mA 150uA 160uVrms 16V 3.3V 375mV@(100mA) 63dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS