LD1117V33C
MFR.Part #
LD1117V33C
JLCPCB Part #
C672117
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1 1.3V@(800mA) 100uV 15V 3.3V 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS