LD1117V18
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LD1117V18
JLCPCB Part #
C5267860
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(800mA) 1.8V 100uV 10mA 15V 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS