L78S24CV
MFR.Part #
L78S24CV
JLCPCB Part #
C2970016
Package
TO-220
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 170uV 24V 27V 2A 42dB@(120Hz) 8mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS