L78S10CV
MFR.Part #
L78S10CV
JLCPCB Part #
C283463
Package
TO-220
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 10V 13V 2A 47dB@(120Hz) 65uV 8mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS