L78M24CV-DG
MFR.Part #
L78M24CV-DG
JLCPCB Part #
C3745276
Package
TO-220
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 170uV 24V 2V 38V 500mA 50dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS