L78M24CV
MFR.Part #
L78M24CV
JLCPCB Part #
C2935181
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 170uV 24V 2V 38V 500mA 50dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS