L78M15CDT-TR
MFR.Part #
L78M15CDT-TR
JLCPCB Part #
C55508
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 15V 2V 35V 500mA 54dB@(120Hz) 6mA 90uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS