L78M12CV-DG
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L78M12CV-DG
JLCPCB Part #
C2970913
Package
TO-220-3
Description
0℃~+150℃@(Tj) 1 12V 2V 35V 500mA 55dB@(120Hz) 6mA 75uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS