L78L33CD-TR
MFR.Part #
L78L33CD-TR
JLCPCB Part #
C2942985
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 2V@(40mA) 3.3V 30V 40uVrms 49dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS