L78L33ACZTR
MFR.Part #
L78L33ACZTR
JLCPCB Part #
C60532
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃ 1 100mA 3.3V 30V 40uV 49dB@(120Hz) 5.5mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS