L78L33ACUTR
MFR.Part #
L78L33ACUTR
JLCPCB Part #
C14170
Package
SOT-89-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 3.3V 30V 40uV 49dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS