L78L15ACZ
MFR.Part #
L78L15ACZ
JLCPCB Part #
C2798211
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 15V 30V 39dB@(120Hz) 6.5mA 90uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS