L78L12ACZ
MFR.Part #
L78L12ACZ
JLCPCB Part #
C361024
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 12V 35V 42dB@(120Hz) 6.5mA 80uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS