L6932D1.8TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L6932D1.8TR
JLCPCB Part #
C361023
Package
SO-8
Description
-25℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 14V 200uA 2A 75dB@(120Hz) Fixed PG Pin、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS