BTA24-600CWRG
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
BTA24-600CWRG
JLCPCB Part #
C68497
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.55V 250A@50Hz 25A 35mA 50mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS