1.5KE440A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
1.5KE440A
JLCPCB Part #
C3720430
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 13A@8/20us 1uA 376V 418V 776V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS