1.5KE36CA
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
1.5KE36CA
JLCPCB Part #
C132963
Package
DO-201
Description
1.5kW@10/1000us 156A@8/20us 1uA 2.5nF 30.8V 36V 64.3V Bidirectional TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS