1.5KE350ARL
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
1.5KE350ARL
JLCPCB Part #
C3705236
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 16A@8/20us 1uA 299V 332V 618V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS