1.5KE300ARL
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
1.5KE300ARL
JLCPCB Part #
C1974108
Package
DO-201
Description
1.5kW 19A@8/20us 1uA 256V 300V 500pF 529V TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS