1.5KE150A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
1.5KE150A
JLCPCB Part #
C2760769
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 128V 143V 1uA 265V 38A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS