SPT40N120F1C
Extended
Manufacturer
SPTECH
MFR.Part #
SPT40N120F1C
JLCPCB Part #
C480184
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+150℃ 1.2kV 2.5V@40A,15V 2.9mJ 230ns 250ns 270nC@15V 417W 5.1V@250uA 60ns 800uJ 80A FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS