SPT10N120T1
Extended
Manufacturer
SPTECH
MFR.Part #
SPT10N120T1
JLCPCB Part #
C480172
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+150℃ 1.2kV 1.2mJ 1.95V@10A,15V 170uJ 20A 22ns 260W 270ns 5.2V@250uA 70ns 84nC@15V FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS