TESD15G2B
Extended
Manufacturer
SPSEMI
MFR.Part #
TESD15G2B
JLCPCB Part #
C53514067
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 10A@8/20us 15V 16.7V 1uA 350W@8/20us 38V 60pF Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS